Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Giyilebilir Teknoloji 10 0

Nvidia’nın Arm’ı satın alma süreci zorlaşıyor: FTC, yeni bir dava açtı

Dev teknoloji şirketi Nvidia, büyük bir yatırım ile Arm’ı satın alma çalışmalarını sürdürüyor. Halihazırda Avrupa Birliği tarafından araştırılan yeni mutabakat için, ABD Federal Ticaret Kurulu’ndan da (FTC) yeni bir dava açıldı.

Kesimi etkileyeceği düşünülüyor

FTC yeni muahede ile Nvidia’nın, Arm’ın lisans sahiplerine yönelik teşviklerini etkileyebileceği ve bilhassa şoför dayanak sistemleri, data merkezi teknolojisi ve bulut bilişim işlemcileri üzere alanlarda yeniliği bozabileceği konusunda telaş duyduğunu lisana getirdi.

Bilindiği üzere Arm, kendi çip dizaynlarını otomotiv sistemleri, akıllı telefonlar ve tabletler üzere aygıtlarda kullanılması için Samsung, Apple üzere teknoloji şirketlerine lisanslıyor. Yeni mutabakatın oluşturabileceği bir öbür sorun olarak da, lisans sahiplerinin eserleriyle ilgili saklı bilgileri tarafsız olarak görülen Arm ile paylaşması halinde bu bilgilerin Nvidia’nın eline geçeceği düşünülüyor.

Oybirliğiyle 9 Ağustos 2022 için belirlenen idari davayı ilerletmeye karar veren FTC, Birleşik Krallık, Japonya ve öteki rekabet ajansları ile yakın bir halde çalışmayı sürdürecek.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir