Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Yazılım 10 0

Microsoft, bölümdeki hakim pozisyonunu berbata kullanmakla suçlanıyor

Alman bulut depolama şirketi Nextcloud ve Avrupalı teknoloji firmaları, Microsoftun birinci taraf (OneDrive, Office 365, Teams vb) hizmetleri ile daldaki hakim pozisyonunu berbata kullandığını düşünüyor. Microsoft’un rekabete alışılmamış davranışlarına son vermesini isteyen Nextcloud, kesimde eşit bir ortam oluşturulması için yaklaşık 30 ortaktan oluşan bir koalisyonla Fransa’da şikayette bulunacak.

Microsoft’a reaksiyonlar artıyor

Microsoft’un OneDrive hizmetini işletim sisteminin bir modülü haline getirerek, fiyatsız depolama alanı sunarak ve Windows içerisinde tanıtımını yaparak zarurî hale getirdiğini düşenen alman depolama şirketi, teknoloji devlerinin rekabete karşıt uygulamaları sebebiyle mahallî hizmet sağlayıcıların pazar hisselerinin yüzde 26’dan yüzde 16’ya düştüğünü lisana getirdi. 

Avrupa Birliği’ne taleplerini ileten koalisyon takımı, Microsoft’un kendi servislerini önyükleme ve zorlama olmadan eşit bir ortam içerisinde sunmasını ve başka uygulamalarla iş birlikteliğinin desteklenerek tüketicilere özgür bir seçim hakkı tanınmasını istiyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir