Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Donanım 6 0

Huawei beklenen duyuruyu yaptı!

Şu an itibariyle, Huawei HarmonyOS, Çin’de birden fazla farklı aygıtta esasen mevcut. Buna akıllı telefonlar, akıllı konut aletleri ve daha pek çok şey dahil. Lakin şirket, Çin dışındaki telefonları için şimdi bunu global olarak piyasaya sürmemişti. Lakin bu durum yakında değişecek üzere görünüyor.

Bir HuaweiCentral raporuna nazaran, Romanya’nın günlük gazetesi Adevarul, kısa müddet evvel Huawei’nin Orta ve Doğu Avrupa, Kuzey Kanada ve Türkiye CB Lideri olan Derek Yu ile röportaj yaptı. Bu röportaj sırasında Yu, Çinli teknoloji devinin önümüzdeki yıl global kullanıcıları için tescilli işletim sistemini başlatabileceğini belirtti. Şu anda 140’tan fazla akıllı telefon ve tablet bu işletim sistemine sahip.

Huawei beklenen duyuruyu yaptı!

Fakat global kullanıma sunulması şimdi resmi olarak açıklanmadı. Açıklama yapan yetkili, HarmonyOS’un şu anki sürümünün öncelikle Çinli kullanıcılara odaklandığını, lakin şimdiden 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından yüklendiğini de kelamlarına ekledi. Şirket, işletim sistemini birinci defa 2019’da Huawei Geliştirici Konferansı sırasında çapraz platform fonksiyonlarını vurgulayarak açıklamıştı. Geçen yıl, HarmonyOS 2.0, işletim sistemini destekleyen aygıtların listesinin genişletilmesiyle birlikte bir dizi düzgünleştirme ile resmi olarak duyuruldu. Bu yılın başlarında, birinci önizleme beta’sı 2022’nin birinci çeyreğinde ayarlanacak olan üçüncü yineleme HarmonyOS 3.0 açıklandı. Küresel sürümün gelmesi de 2022 yılında gerçekleşebilir.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir