Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Bilim Haberleri 11 0

Tesla’dan çocuklar için 1900 dolarlık elektrikli ATV

ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla, elektrikli pickup modeli Cybertruck’ı tanıtırken bir de onunla emsal dizayna sahip Cyberquad ATV’yi gözler önüne sermişti. Pickup’ın üretimi 2022’ye ertelendi, ATV’nin geleceği ise meçhuldü. Cyberquad kısa müddet evvel satışa çıktı, ancak biraz farklı bir formda.

Tesla ve Radio Flyer, çocuklar için elektrikli ATV piyasaya sürdü. LED ışık şeridi dahil olmak üzere Cybertruck’tan esinlenen tasarımı, çelikten yapılmış şasisi, ayarlanabilir süspansiyon sistemi ve art disk frenleriyle gerçek bir ATV’nin küçültülmüş versiyonu olarak karşımıza çıkan Cyberquad’ın fiyatı 1,900 dolar olarak açıklandı.

Tesla’nın küçük elektrikli ATV’sinde 36V lityum iyon batarya paketi bulunuyor. Çıkarılabilir formda tasarlanan bu batarya, 24 kilometre sürüş menzili sağlıyor. Bunun bir oyuncak için oldukça kâfi bir menzil olduğunu söylemek mümkün. Üstelik konuttaki standart priz vasıtasıyla 5 saatte bataryayı tam doluma ulaştırmak mümkün.

Elektrikli ATV’nin azami suratı tercihe nazaran 8 km/s yahut 16 km/s olarak ayarlanabiliyor. Cyberquad, 8 yaş ve üzerindeki çocuklar için tasarlanmış. Taşıyabileceği azami tartı ise 68 kilogram olarak belirtilmiş. Elektrikli ATV’nin şu an için yok sattığı belirtiliyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir