Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Bilim Haberleri 17 0

Makyajlı 2022 Skoda Karoq tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri


Kısa mühlet evvel çizimleri paylaşılan makyajlı 2022 Skoda Karoq bugün resmi olarak tanıtıldı. Tasarım ve teknoloji olarak güncellenen makyajlı Karoq, rekabetin ağır olduğu kompakt SUV sınıfındaki rekabetine devam edecek.

Makyajlı Skoda Karoq özellikleriyle neler sunuyor?

Makyajlı Skoda Karoq, bölünmüş far dizaynını sürdürse da artık ön taraftan daha dinamik görünüyor. Bunu sağlayan ayrıntılardan biri, eskiye nazaran daha geniş olan altıgen ızgara. Öteki bir ayrıntı ise yenilenen ve birinci defa üst versiyonlarda matrix LED opsiyonuna kavuşan aydınlatmalar olmuş. Ek olarak, uzunluktan boya uzanan merkez havalandırmanın kenarlarına da yeni modüller dahil edilmiş.

Profilden baktığımızda yeni tasarlanan jantlar ve çamurluk uçlarındaki siyah plastik eklentiler dışında bir fark göze çarpmıyor. Makyajlı Skoda Karoq’un art kısmında ise LED stoplar incelmiş ve daha çağdaş grafiklere kavuşmuş. Ortadaki logo da ‘Skoda’ yazısına dönüşmüş. Krom ayrıntılarla bezeli art tampon ve yeni bagaj spoyleri de makyajlı Karoq’un dikkat çeken tasarım ayrıntıları ortasında.

Makyajlı Skoda Karoq’un aerodinamik jantlarının çapı 17 ila 19 inç ortasında değişiyor. Bunun üzere değişikliklerle aerodinami kısmında yüzde 9 oranında düzgünleşme sağlanmış ve hava sürtünme katsayısı 0.30’a düşürülmüş.

İç yer

Yenilenen kompakt SUV’un iç yerinde da değişim kelam konusu. Dijital gösterge paneli tüm versiyonlarda standart. Bu panel alt paketlerde 8 inç, üst paketlerde ise 10.25 inç boyutunda olacak. Ayrıyeten dört farklı multimedya seçeneği kelam konusu ve en büyük seçenek olan 9.2 inçlik versiyonda OTA güncelleme dayanağı de mevcut.

Güvenlik tarafına baktığımızda, makyajlı Karoq’un üst versiyonlarda dokuz hava yastığı, park asistanı, römork hareket asistanı, proaktif yolcu müdafaa sistemi, 360 derece kamera ve düzey 2 otonom sürüş imkanı sunan Travel Assist üzere özellikler görmekteyiz.

Motor seçenekleri

Makyajlanan Karoq’un kaputu altında EVO motorlar bulunuyor. Giriş düzeyinde 110 beygir güç ve 200 Nm tork üreten 1.0 TSI EVO üç silindirli motor 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş. 150 beygir güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 TSI EVO ise 7 ileri DSG opsiyonuna da sahip. 190 beygir güç ve 320 Nm tork üreten 2.0 TSI EVO da 7 ileri DSG ve 4×4 kombinasyonuyla sunuluyor.

2022 Skoda Karoq’un dizel tarafında 2.0 TDI EVO dört silindirli motorun iki farklı versiyonunu görmekteyiz. 116 beygir yahut 150 beygir güç üreten bu versiyonlarda 6 ileri manuel yahut 7 ileri DSG kombinasyonu tercih edilebiliyor. Güçlü olan seçenekte DSG’nin yanında 4×4 opsiyonu da mevcut.

Makyajlı Skoda Karoq’un 2022’nin başlarında Avrupa’da satışa sunulması planlanıyor. Fiyatı şimdi muhakkak değil. Mevcut kasanın ülkemizdeki başlangıç fiyatı 643.900 TL. 

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir