Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Bilim Haberleri 10 0

El Salvador tarih yazıyor: 150 BTC daha aldı

Bitcoin’e entegre olarak tüm dünyaya örnek olan El Salvador tarih yazmaya devam ediyor. Yatırımcıların panik yaparak kaçıştığı her düşüşte alım fırsatı gören El Salvador devlet lideri Nayib Bukele kripto varlıklarını arttırıyor. 

El Salvador tekrar Bitcoin aldı

Her düşüş yaşandığında Bitcoin satın almaya koşan El Salvador lideri Nayib Bukele kripto para topluluğunun da sevgisini kazandı. Elon Musk üzere ünlüleri manipülasyon ile suçlayan topluluk Bukele’yi adeta baş tacı yapmış durumda. 

Gece geç saatlerde yaşanan şok düşüş pek çok yatırımcıyı kripto para piyasasından adeta soğuturken Nayib Bukele için fırsat vakti oldu. Ünlü siyasetçi 48670$ ortalama düzeyinden 150 Bitcoin daha aldı. Taban fiyatı yakalayamadığını söyleyebiliriz. 

Nayib Bukele’nin bu atılımı karşılıksız kalmadı. Tron ağının kurucusu Justin Sun evvel 100 adet Bitcoin satın alırken Bukele ısrar edince 50 Bitcoin daha aldı. Böylelikle iki isim toplamda o anki pahadan 15 milyon dolar civarında Bitcoin almış oldu. Bitcoin fiyatı hali hazırda kritik takviye olan 50 bin dolar üzerine çıkmanın uğraşını veriyor. 

 

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir