Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Bilim Haberleri 9 0

BMW Concept XM tanıtıldı: 750 beygirlik safkan ‘M’

Alman otomotiv devi BMW, yeni çalışmalarıyla bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bavyeralı marka bu defa Concept XM‘i görücüye çıkardı. Çarpıcı dizaynıyla dikkat çeken yeni BMW Concept XM, 70’lerin sonundaki M1’in akabinde gelen ikinci bağımsız M modeli olacak.

BMW Concept XM, rastgele bir BMW modelinde gördüğümüz en büyük böbrek ızgaralara sahip. Keskin sınırlara sahip dizaynıyla dikkat çeken SUV’da ince aydınlatmalar, parlak siyah yüzeyler ve dikey hava kanalları göze çarpıyor. BMW, bu ön dizaynın gelecekteki lüks sınıf modellerde karşımıza çıkacağının altını çiziyor.

Ön kaput ve çamurlukların kaslı bir görünüm kattığı Concept XM’in profilinde yükselen omuz çizgisi, geriye hakikat alçalan tavan sınırı, bilinmeyen kapı kolları ve 23 inçlik devasa jantlar bulunuyor. Art kısımda ise ince LED stoplar, camın kendine has biçimi, büyük bir art difüzör ve dörtlü egzoz çıkışıyla epey sportif bir hava yaratılmış.

BMW Concept XM’in iç yeri daha günümüze yakın görünüyor. Dış dizayndaki fütüristik hava bu alana fazla yansımamış. Kahverengi deri ve karbon fiber gerecin kombinlendiği alanda, gösterge ve multimedya ekranları bitişik biçimde tasarlanmış ve bu panele şoförün görüş açısına nazaran kavis kazandırılmış. Elbette bu alanda şirketin son kuşak iDrive sistemini görmek sürpriz olmayacaktır.

BMW Concept XM’in teknik ayrıntıları şimdi aşikâr değil. Lakin V8 ünite ve bir elektrik motorunun birleşiminden 750 beygir güç ve 1000 Nm tork sağladığını biliyoruz. Performans bilgileri ve batarya kapasitesi üzere bilgiler paylaşılmadı ancak saf elektrikli sürüş menzilinin WLTP’ye nazaran 80 kilometre olacağı belirtildi.

Kelam konusu çalışmanın üretim versiyonunu önümüzdeki yıl göreceğiz. Dış dizaynda kesinlikle değişiklikler olacaktır. İç yer ise üretime daha hazır görünüyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir