Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Bilim Haberleri 7 0

AMC ve Sony, parasız Spider-Man: No Way Home NFT’si dağıtacak

Yılın en çok beklenen sinemalarından biri olan Spider-Man: No Way Home da son vakitlerde epey popülerleşen NFT akımına katılıyor. Kripto paralara olan takviyesiyle bilinen ve dünyanın en büyük sinema zinciri olan AMC ve Sony, bu mevzuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

İki dev şirket, 17 Aralık günü vizyona girecek olan ve bugün ABD’de ön satışları başlayan yeni Spider-Man filmi için bilet alan insanlara ücretsiz 86.000 adet Spider-Man: No Way Home NFT’si dağıtılacağını duyurdu.

Açıklamalarda, biletlerin AMC’nin internet sitesinden yahut taşınabilir uygulamasından alınması gerektiği, 22 Aralık günü müşterilere verilecek olan bir kod yardımıyla da NFT’lerin alınabileceği tabir edildi.

Sony ve AMC, bu durumu bir deneme olarak nitelendiriyor. Yetkililer bu atak sayesinde sinemaseverlerin NFT’lere karşı nasıl bir tavra sahip olacağının ve bu usul kampanyaların bilet satışlarını artırıp artırmayacağının ortaya çıkmasını umuyor.

AMC’nin blok zinciri atakları devam ediyor

Ayrıyeten bu durumun AMC’nin birinci blok zinciri atağı olmadığını söylemek gerek. Zati daha evvel CEO Adam Aron, sinemaseverlerin ve şirket hissedarlarının NFT’lerin kesime entegre edilmesini istediğini söylemişti. Ayrıyeten şirket, geçtiğimiz aylarda kripto paralara yönelik büyük bir adım atmış ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) üzere kripto paraları ödeme tekniği olarak kabul etmeye başlamıştı.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir