Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
İnternet 12 0

2021’in en tanınan emojileri aşikâr oldu: İşte birinci 10

Kozmik Kod Konsorsiyumu (Unicode Consortium), 2021 yılının en tanınan emojilerinin bir listesini yayınladı. Enteresan olan şey ise birinci 10’un neredeyse 2019’dakiyle tıpkı olması. Hatırlayacağınız üzere geçen yıl pandemi nedeniyle en tanınan emojilerle ilgili bir rapor yayınlanmamıştı.

Listenin birinci sırasında “sevinç gözyaşları” emojisi var. Bu yıl kullanılan tüm emojilerin %5’ini oluşturuyor. İkinci sırayı ise “kırmızı kalp” emojisi kapmış durumda. Üçüncülük koltuğunda “gülmekten yerde yuvarlanmak” emojisi yer alıyor. 2021 yılının en tanınan emojilerinde birinci 10 şu biçimde:

Ülke bayrakları en az kullanılan kategori

Üniversal Kod Konsorsiyumu’nun raporunda en tanınan kategoriler gülen hızlar, eller, bitkiler ve hisler olarak sıralanıyor. Ülke bayrakları 258 başka seçenekle en geniş koleksiyon olmasına karşın en az kullanılan kategori olması dikkat çeken ayrıntılar ortasında.

Covid-19 günlük hayatımızın bir modülü olmaya devam ederken, sıhhatle ilgili emojiler de çokça kullanılıyor. Yaşanılan tüm ıstıraplara karşın insanların yüklü olarak olumlu hisleri yansıtan emojileri kullandığını görmek hoş.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir