Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Oyun 8 0

Steam, 27.4 Milyon Eş Vakitli Kullanıcıyla Yeni Bir Rekor Kırdı

Dünyanın en büyük dijital oyun pazarı olan Steam, geçtiğimiz pazar günü birebir anda 27.384.959 kullanıcı sayısına ulaşarak yeni bir eş vakitli kullanıcı rekoru kırdı. SteamDB’nin belirttiğine nazaran, bu yaklaşık 27.4 milyon kullanıcının 7.8 milyonu etkin olarak oyun içindeydi ve bir şeyler oynuyordu. Bu, Steam için son derece büyük bir muvaffakiyet. Zira platformun bu mevzudaki rekorlarının birçok, geçen yıl ve bu yıl içerisinde, dünya genelinde koronavirüs karantinalarının olduğu vakitlerde gerçekleşmişti.

Steam’in eş vakitli kullanıcı sayısındaki yükseliş trendi Ocak 2020’de, COVID-19 salgınının başlangıcında, tüm dünyanın kendini izole etmeye başladığı sırada başladı. 2 Şubat’ta Steam’in mevcut 18.537.490’lık eş vakitli kullanıcı rekoru (Ocak 2018’de gerçekleşmişti), 18.801.944 eş vakitli kullanıcı sayısına ulaşılarak aşıldı ve o vakitten beri bu rekor, birçok defa kırıldı.

Mart 2020’deki bir hafta sonunda, Steam’in eş vakitli kullanıcı sayısı birinci defa 20 milyonu geçti. Çabucak bir hafta sonrasında bu sayı 22 milyona ulaştı. Aralık 2020’de 24.7 milyon ve akabinde Şubat 2021’de de 26.5 milyon eş vakitli kullanıcısı sayısına ulaşıldığına şahit olduk. Bu alandaki son rekor ise geçtiğimiz Nisan ayında 26.9 milyon olarak kaydedilmişti.

Steam’de eş vakitli oyuncu sayısı en yüksek oyunlardan bahsetmemiz gerekirse, bu oyunlar ortasında CS:GO, Dota 2, New World, Halo Infinite, Team Fortress 2, Rust, Apex Legends, MIR4, GTA 5 ve Farming Simulator 22 yer alıyor. Bununla birlikte şimdi tam sürümü yayımlanmayan Halo Infinite’in ise daha şimdiden Steam’de tüm vakitlerin en çok oynanan Xbox Game Studios oyunu olduğunu da belirtelim.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir