Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Otomobil 9 0

Renault’tan Türkiye’ye özel hamle!

Renault, Türkiye’ye özel bir planla geliyor. Bu plan kapsamında, Türkiye’de faaliyet gösterecek Renault Group Otomotiv A.Ş (RGO) isimli yeni bir şirket kuruldu. Şirketin maksadı Türkiye’deki varlığını ve yatırımlarını güçlendirmek.

Şirketin CEO’luk vazifesine de 1 Aralık 2021 tarihi prestijiyle Hakan Doğu atanacak. Böylelikle Fransız otomotiv üreticisi Renault, Türkiye’de faaliyet gösterecek Renault Group Otomotiv A.Ş’nin (RGO) şriketini resmi olarak duyurdu.

Yapılan açıklamalara nazaran Fransız şirketin planı Türkiye’deki varlıklarını ve yatırımlarını güçlendirme. Yeni Atılım projesiyle de bunun mümkün olacağı düşünülüyor. ‘Renaulution‘ planının ana gayesi “iş modellerini, teknoloji, güç ve mobilite başlıkları üzerine kurgulayarak, Renault Group’u yeni mobilite ekosisteminin güçlü bir oyuncusu haline getirmek” olarak söz edildi.

Renault Group’un Türkiye’ye özel “Yeni Atılım” stratejisi bunları kapsayacak:

– Kapsamlı bir yatırım planıyla Türkiye’de üretim ve endüstrideki varlığını güçlendirmek,
– Türkiye’deki elektrikli araçlar ekosisteminin gelişimine faal bir halde katkıda bulunmak,
– Kurulan RGO A.Ş iştiraki sayesinde Oyak Kümesi başta olmak üzere başka iş ortakları ve tüm mahallî paydaşlarla geliştirilecek yeni projeler ile birlikte daha da güçlü bir sinerji yaratmak.

Renault 2000 yılından bu yana yatırımlara epeyce fazla para harcadı. Siz bu yeni proje hakkında ne düşünüyorsunuz? Fransız şirket Renault‘un Türkiye’ye yatırım yapması hakkında fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir