Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Mobil 10 0

Samsung, 2022’de Global Telefon Pazarından %22’lik Hisse İstiyor

Güney Koreli bir medya kuruluşu olan The Elec tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, Samsung’un 2022 için kimi savlı amaçları var. Datalara nazaran Güney Koreli teknoloji devi, önümüzdeki yıl global akıllı telefon pazarından %21,9 hisse elde etmeyi hedefliyor. Samsung yöneticileri, uzun vadeli pandeminin 2022 yılında akıllı telefon satışlarının artmasına neden olacağını düşünüyor ve bu nedenle şirket, pastadan daha da büyük bir dilim almak istiyor.

GSM Arena’nın haberine nazaran, 2022 yılında global akıllı telefon sevkiyatlarının 1,52 milyar adede ulaşması bekleniyor ve Samsung’un %21,9’luk hisse amacına ulaşması için yaklaşık olarak 390 milyon adet akıllı telefon satması gerekiyor. Bu 390 milyon adet akıllı telefonun sadece 33 milyonunun Samsung Galaxy S22 serisinden olması beklenmekte. İddialara nazaran önümüzdeki yıl 14 milyon Galaxy S22, 8 milyon S22+ ve 11 milyon S22 Ultra satışı gerçekleşecek.

Güney Koreli teknoloji şirketi, 390 milyonluk satış gayesinin büyük bir kısmını Galaxy A serisinin karşılamasını umut ediyor. Teknoloji şirketinin amaçlarına nazaran, A23 ve A33’ün toplamda 267 milyon satış adedine ulaşması gerekirken A53 ve A73’ün ise yaklaşık olarak 92 milyon adet satması bekleniyor.

Samsung, bu amacına ulaşmak için daha agresif bir halde pazarlama yapmak istiyor ve bu doğrultuda bilhassa Huawei’nin hakimiyetinin azaldığı Çin’de daha rekabetçi fiyatlar sunacak. Şirket, orta sınıf telefonlarının art panelinde kullanılan katmanları azaltarak daha fazla renk sunmayı ve üretim sürecini kolaylaştırmayı planlıyor. Bu sayede akıllı telefonların maliyeti kıymetli ölçüde azalacak.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir