Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Mobil 10 0

Apple, iPhone 13 Serisi Taleplerine Yetişemiyor

Apple, Bloomberg’de yayınlanan yeni bir rapora nazaran, iPhone 13 serisi akıllı telefonlara olan arz talep oranının tutmayacağını düşünüyor. Şirket, bu yıl tüketicilere 90 milyon adet iPhone 13, iPhone 13 küçük, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max aygıt göndermeyi planlıyordu. Fakat Apple, modül tedariği badiresi nedeniyle üretim amaçlarını 10 milyon azaltmak durumunda kaldı. Bu ortada tüketiciler ise iPhone 13 siparişlerinde telefonların Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana iki, üç ve hatta dört haftalık bekleme müddetleriyle karşı karşıya kaldı.

Şirket başlangıçta satıcılara tedariğin güzelleşmesi durumunda üretimi tekrardan 10 milyon artırarak 2022 yılında maksada ulaşabileceklerini belirtmişti. Lakin rapora nazaran Apple, eserlerine karşı zayıflayan talebin de farkında olarak, belirtilen vakit diliminde 90 milyon üretim maksadına ulaşma isteğini de rafa kaldırmış durumda. Bu talep eksikliği birçok faktör ile açıklanabiliyor. Örneğin kimi kullanıcılar, yeni modeli geçen yılki model üzerine gelen bir büyük güncelleme olarak nitelendiriyor ve iPhone 13 serisini kâfi bulmuyor.

Öte yandan kullanıcılar, üretim eksikliğinin tesiriyle uzun süren tedarik süreci nedeniyle iPhone 13 satın alımını pek fazla tercih etmiyor. Birebir vakitte kullanıcılar, iPhone 14 ile ilgili ortaya çıkan bilgiler nedeniyle gelecek yıl piyasaya sürülecek yeni modeli de beklemeye koyuldu. Çünkü iPhone 14, eklenecek değerli yeniliklerle ve yeni bir dizaynla çok daha fazla ilgi görecek üzere gözüküyor. 

Son olarak gelecek yılın amiral gemisi iPhone telefonu ile ilgili kesin bilgilerin şimdi bulunmadığını belirtelim. Lakin birtakım raporlar, telefonun yeni bir dizayna sahip olacağını ve şarj portunu büsbütün ortadan kaldıracağını öngörüyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir