Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Kripto Para 5 0

Yellen, Kimi Kuruluşların FATF Standartlarına Tabi Olmayacağını Söyledi

Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD federal düzenlemelerinin Mali Hareket Misyon Gücü’nün (FATF) kripto rehberliği ile uyumlu olduğunu açıkladı; bu da, kolay kategorize edilemeyen velayet dışı varlıkların süreç raporlama yükünü taşımayacağı manasına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yellen’ın açıklamaları, Senato Bankacılık Komitesi’nin bugünkü oturumu öncesinde yazılı karşılık olarak geldi. Ona nazaran saklama hizmeti sunmayanlar, bu standartlara tabi olmayabilir.

Bilindiği üzere kılavuz kapsamında FATF, hükümetlere, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin ardındakileri, süreçler sırasında kullanıcı bilgilerinin toplanması ve iletilmesi de dahil olmak üzere, kara para aklamayla uğraş standartlarından sorumlu tutmaya çağırdı. Lakin FATF, kurumun yazılımın düzenlenmesini önermediğini, bunun yerine hükümetlerin sorumlu tutulabilecek şahısları yahut işletmeleri belirlemesi gerektiğini açıkladı.

Bunun ışığında Senatör Pat Toomey, nezaret dışı hizmetlerin para hizmeti işletme kaydına tabi olup olmayacağını sordu. Yanıt olarak donanım cüzdanı üreticileri, aracısız (unhosted) cüzdan sağlayıcıları, yazılım geliştiricileri ve madenciler üzere yan hizmetler sağlayanların, sanal varlık hizmeti sağlayıcısı tarifinin dışında tutulduğu belirtildi.

Yellen, bugünkü cevaplarında bu tabirleri kabul ettiğini söyledi:

“Bu mevzuyla ilgili FinCEN rehberliğine katılıyorum ve FATF’nin de birebir fikirde olduğuna inanıyorum.”

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir