Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Kripto Para 4 0

Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht, NFT Koleksiyonu Çıkaracak

Yasa dışı unsur satışı ile tanınan online karaborsa ve darknet marketi Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht bir dizi NFT başlatıyor. Koleksiyon, Ulbricht’in hayatındaki dönüm noktaları anlatacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Silk Road pazarının kurucusu Ross Ulbricht, çocukluğundan mahpustaki vaktine kadar hayatının çeşitli noktalarını ayrıntılandıran bir dizi NFT çizimi açık artırmaya çıkardığını duyurdu.

Koleksiyondan Elde Edilen Gelir Ulbricht’in Özgürlüğü ve Mahkûmlara Takviye İçin Harcanacak

Koleksiyonun satışından elde edilen gelirle, mahkûmlara dayanak verilecek ve Ulbricht’in özgürlük uğraşları için bir bağış toplama fonksiyonu görecek.

Ethereum üzerine basılan, Ross Ulbricht Genesis Koleksiyonu Arka Basel Miami’de sergilenecek. Müzayede, Entoptic’in küratörlüğünde SuperRare NFT platformunda 2-8 Aralık tarihleri ​​arasında olacak.

Koleksiyonda, sanat yapıtları, yazılar, dijital sanatçı Levitate’in orjinal animasyonu ve Ulbricht’in seslendirmesi de olmak üzere Ulbricht’ten on kesim içerecek.

2013’ten beri mahpusta olan Ulbricht bahisle ilgili şunları söyledi;

“Tutuklandığımda 29 yaşındaydım. Hapishanede otururken tekrar çizim yapmak için vaktim oldu. Sanatsal tarafımla tekrar temas kurdum, yaşadığım kıssayı anlatan illüstrasyonlar ürettim.”

Ulbrich’in annesi Lyn tarafından yönetilen FreeRoss.org web sitesi, NFT’den elde edilecek gelirin hem mahkumlara dayanak olacağını hem de Ulbricht’in özgürlüğü için bağış toplama fonksiyonu göreceğini söylüyor.

Ulbricht ve Silk Road

2011 yılında Ulbricht, Bitcoin kullanılarak her şeyin alınıp satılabileceği karanlık bir web sitesi olan Silk Road’u başlattı. Site, yasa dışı uyuşturucu ticareti yapmak için başladı, lakin kısa müddette silahları ve başka kaçak malları içerecek halde genişledi. Web sitesi, Ulbricht’in tutuklanmasının akabinde 2013 yılında kapatıldı.

Şubat 2015’te Ulbricht, kara para aklama, bilgisayar korsanlığı, narkotik kaçakçılığı ve bir hata teşebbüsünü yürütmek için komplo kurmaktan hatalı bulundu. İki müebbet ve 40 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Ulbricht, geleceği kasvetli görünse de etrafında bıraktığı hasarı uygunlaştırmak için bir şeyler yapmak istediğini söylüyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir