Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Kripto Para 7 0

Morgan Stanley, Kripto Bankalarına Ait Düzenlemeler Hakkında Bir Araştırma Notu Yayımladı

ABD’li bankacılık deviMorgan Stanley, bir araştırma notunda düzenleyicilerin kripto bankalarına ait düzenlemelerinin beklenenden daha erken bir vakitte gelebileceğini söyledi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Morgan Stanley, geçen hafta bir araştırma notu yayımladı. Notta düzenleyicilerin kripto bankaları için beklenenden daha erken bir vakitte bir dizi kural geliştirmeye çalıştıkları tabirleri yer aldı. Bu ise, 23 Kasım’da Federal Rezerv, Federal Deposit Insurance Corp. (FDIC) ve Office of the Comptroller of the Currency (OCC) tarafından kripto alanında hizmet veren firmalar için kurallar geliştirmek için bir siyasetin ana sınırlarını belirleyen ortak bir açıklamanın akabinde geldi.

Şirket analistleri, kelam konusu raporda düzgün hazırlanmış düzenlemelerin kripto varlıkların benimsenmesini hızlandıracağını söyledi. Bu ise önde gelen kripto bankaları olan Silvergate ve Signature üzere şirketler için olumlu bir gelişme. 

Ayrıyeten bu mevzuda en büyük riskin, siyaset yapıcıların çok süratli hareket ederek kriptoların benimsenmesini istemeden engelleyen uygulamalara imza atması ve düzenleyicilerin alanın büyümesini önemli halde engelleyecek epeyce kısıtlayıcı bir duruş benimsemeleri (veya yasaklamaları) olabilir tabirleri yer aldı. 

Notta bu yeni çerçeve kapsamına girecek hizmetler de yer aldı. Bunlar ise saklama; müşterilerin kripto varlık alım/satım süreçlerinin kolaylaştırılması; kripto varlıklar tarafından teminatlandırılmış krediler; stablecoin‘lerin ihracı ve dağıtımı; ve bankaların bilançolarında kripto varlıklarının tutulmasını içeren faaliyetler formunda sıralandı.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir