Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Kripto Para 9 0

FTX, Kripto Varlıklara Ait Bir Düzenleyici Çerçeve Önerdi

Kripto varlık alım satım platformu FTX, kripto varlıklara ait bir düzenleyici çerçeve önerisi yayımladı. Daha evvel aktardığımız üzere Kongre, CEO Sam Bankman-Fried’ı önümüzdeki hafta kripto varlıklar hakkında dinleyecek. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX, ABD’nin kripto varlıklara ait düzenlemelerinde görmeyi umdukları şeylerin listesini yayımladı. Liste, “yatırımcılar ve aslında halk için en uygun formda sonuçlanacağına” inandığı ve bürokrasiyi ortadan kaldırmayı kaldırmayı planlayan on unsur sıradı.

Bilindiği üzere ABD’de kripto varlık düzenlemeleri ile yalnızca tek bir kurum ilgilenmiyor. Her ne kadar ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ticareti yapılabilir birçok dijital varlığı içeren menkul değerler üzerinde birincil yargı yetkisine sahip olsa da, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) da Bitcoin vadeli süreçleri üzere türevlerle ilgileniyor. Bu noktada FTX, kesimli bir yaklaşımdan uzaklaşmayı ve kripto ticaret platformlarının tek bir düzenleyici seçmesine müsaade verilmesini öneriyor.

Önde gelen başka kripto varlık alım satım platformları olan Coinbase ve Binance de kripto varlıklara ait bir düzenleyici çerçeve teklifinde bulunmuştu.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir