Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Kripto Para 9 0

FED’in Başı Karıştı, Enflasyon Telaffuzları Arzı Sonlu Kripto Paralara Yarayabilir…

Huobi Küresel Araştırma Beste Naz Süllü, kripto para yatırımları ile ilgili son gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmede şu kelamlara yer verdi;

“Fed Lideri Powell’ın dün Senato Bankacılık Komitesi önünde yapmış olduğu konuşma ve soru-cevap kısmından aldığımız notlarda; enflasyon baskısının sürdüğü ve bu nedenle piyasaya sağladıkları para arzını planlanan mühletten daha erken bitirme (tapering) planları olabileceği vurgusu yapıldı. Ama Fed’i piyasanın gerisinde bırakan bir telaffuz vardı ki Powell’ın ‘geçici’ enflasyon vurgusu sunumdan kaldırıldı. Piyasa varlık alımlarının azaltılacağı telaffuzları sonrası satışa geçse de enflasyondaki belirsizlik ve yüksek risk kavramı, enflasyondan kaçınma yatırımları olan Bitcoin ve arzı hudutlu olan coinler için ileriki günler ismine üst potansiyel teşvik ediyor. Ancak değerli bir risk var ki 2018 yılından bu yana S&P 500 iki katına çıktı ve Powell’ın iletileri epey karışık birebir vakitte ‘değişken’. Dün piyasada en minimum reaksiyon veren varlık kripto paralar oldu. Bitcoin’de 57.000$ düzeylerinden artık dönüş sinyalleri almaya başladık. Bu bölgenin de takviye olduğunu teknik olarak da 63.800$ düzeyine taşıyacak flama formasyonu olduğunu görüyoruz. 59.600-59.700 majör direncimiz olurken, Ethereum’da rekor düzeylere gerçek hazırlık sürüyor. Ethereum’da sene sonu 4500$ amacımızı bir ay erken tamamlasak da gelişmeler doğrultusunda 6000$ beklentileri piyasada bulunuyor. Bugün QTUM’un yarılanması ve Horizen (ZEN)’in ağ güncellemeleri bulunuyor.”

Huobi Küresel Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

Yasal İhtar

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri ortasında imzalanacak yatırım danışmanlığı mukavelesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsî görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Huobi Küresel

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir