Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 10 0

Windows 11 Varsayılan Tarayıcı Değişikliği Kolaylaşıyor

Microsoft, Windows 11’deki varsayılan tarayıcı seçim sürecini değiştirdiğinde birçok reaksiyon toplamıştı. Windows 11 kullanıcıları, tek bir tıklamayla değiştirmek yerine HTM, HTML, PDF, XHTML, FTP, HTTP ve HTTPS üzere formatlar için başka farklı değişim yapmak zorunda kalıyordu. Neyse ki şirketin Windows 11 Insider Preview Build 22509 ile birlikte rotayı bilakis çevirdiği keşfedildi.

Yeni önizleme yapısında Microsoft, kullanıcıların tek bir düğme tıklamasıyla varsayılan bir tarayıcı ayarlamasına imkan tanıyan Windows 10 tarzına geri döndü. Bu güzel bir haber çünkü birçok standart kullanıcı Windows’un her kısmına hakim değil ve varsayılan uygulamaların değişikliğinde zorlanabiliyor.

Kestirim edilebileceği üzere, Redmond devi Windows 11’i yüklerken Edge tarayıcısını varsayılan olarak ayarlıyor. Lakin birçok kullanıcı Google Chrome yahut Mozilla Firefox üzere tercih ettikleri tarayıcıya çarçabuk geçiş yapmak istiyor. Microsoft’un Windows 11 ile işleri zorlaştırması ise doğal olarak reaksiyon çekmişti.

Microsoft, The Verge‘e yaptığı açıklamada şu kelamlara yer verdi:

Çarşamba günü Dev Channel’da yayınlanan Windows 11 Insider Preview Build 22509’da, bir Windows Insider’ın ‘varsayılan tarayıcıyı’ kaydolan uygulamalara ayarlama yeteneğini kolaylaştırdık. Windows Insider Programı aracılığıyla müşteri geri bildirimlerine ve testlerine dayalı olarak yeni şeyler denediğimizi görmeye devam edeceksiniz.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir