Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 10 0

TÜİK’e Alınmayan Kılıçdaroğlu: ‘Rakamlar Yanlışsız Olsa Kapılarını Açarlar’

Dün TÜİK binasına alınmayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Rakamları gerçek olsa kapılarını sonuna kadar açarlar’ dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün enflasyon sayılarını açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu’ndan (TÜİK) randevu talep etti. Fakat Kılıçdaroğlu’na olumsuz cevap verildi. 

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu beraberindeki CHP heyetiyle TÜİK’in kapısına gitti. Randevusu olmadığı gerekçesiyle içeri alınmayan CHP başkanı, ‘Burası bir Saray kurumu haline gelmiştir’ diyerek reaksiyonunu lisana getirdi.

“Öğrenci olarak girdiğim TÜİK’e CHP Genel Lideri olarak alınmadım”

Yaşananları Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek’e kıymetlendiren CHP başkanı, şunları kaydetti:

‘Heyetimiz, bu bahislerde uzman isimlerden oluşuyordu. Dataları nasıl ilerliyorlar bunu öğrenmek istiyorduk. Politik bir şeyle değil, işin gerçeğini öğrenmek için gittik. Oraya gidince bu farkın nedenini sormak, milyonların hakkını savunmak istedim. Telefon açtık, ‘Gelip görüşmek istiyoruz’ diye. Evvel karşılık vermediler. Bir mühlet sonra ‘Misafir edemeyeceğiz’ yanıtını verdiler. Muhtemelen ortada bir yerlere sordular. Biliyorsunuz daha önce ‘Devlette önemli bir çürüme var’ demiştim. İşte bu yaşadıklarım, bu çürümenin göstergesi. TÜİK’i yönetenlerin kendilerine itimatları olsa ‘Gelin istediğiniz şeye bakın, biz bilgilerimize güveniyoruz’ derler. Sayıları gerçek olsa kapılarını sonuna kadar açarlar. Ben TÜİK’e öğrenciyken dahi giderdim. Yayınlarını alırdım. Artık Milletvekili ve CHP Genel Lideri olarak engelleniyorum.’

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir