Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 10 0

Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek akıllı telefonlar!

2022’nin amiral gemisi olacak Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tanıtılır tanıtılmaz akıllı telefon üreticileri için vakte karşı yarış başladı. Üreticiler gelecekteki akıllı telefonlarını duyurmak için kıyasıya bir rekabeti başlatmış oldular.

2022’nin amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti, Snapdragon 888‘den yüzde 20 daha süratli ve yüzde 30 daha güç tasarrufuna sahip. Snapdragon 8 Gen 1 ile aygıtlarını hazırlayan ve çok yakında sunumunu gerçekleştirecek marka sayısı toplamda 15 olarak onaylandı.

İşte Amiral Gemisi Snapdragon 8 Gen 1 Tabanlı Akıllı Telefonların Listesi:

Black Shark
Honor
iQOO
Motorola
Nubia
OnePlus
OPPO
Realme
Redmi
SHARP
Sony Corporation
Vivo
Xiaomi
ZTE ve Qualcomm

Enteresandır ki, Samsung bu listede yok. Lakin, geçen yıl pazara giren Galaxy S21 akıllı telefonlarda Snapdragon 888‘in halefi kullanılmıştı.

Bu hususta açıklama yapan Xiaomi, yaklaşan amiral gemisi serisi Xiaomi Mi 12‘nin Snapdragon 8 Gen 1 ile geleceğini doğruladı. Snapdragon 8 Gen 1 tabanlı akıllı telefonların birinci dalgasında Xiaomi Mi 12, Motorola Edge X30, Oppo Find X4 Pro, Qualcomm ve Realme GT 2 Pro yer alacak.

Snapdragon 8 Gen 1, 4nm üretim süreciyle üretilecek bu işlemci ArmV9 mimarisine sahip olacak ve 8K HDR görüntü çekme, 4. Kuşak Snapdragon X65 5G modemi sayesinde 10 Gigabit’e varan indirme suratı ve işlemciye entegre güvenlik sistemi üzere kıymetli iyileştirmeler içeriyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir