Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 10 0

Seval Türkeş: ‘Anma Törenindeki Atak Soylu’nun Himayesinde Yapılmış Üzere Gözüküyor’

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen anma törenindeki baskınla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Bu akın İçişleri Bakanı’nın himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var; oradaki tablodan çıkarılan bir sonuç’ sözlerini kullandı.

MHP’nin kurucu önderi Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Ankara’da anma etkinliğinde düzenlenen akınla ilgili açıklamalarda bulundu.

Halk TV’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Seval Türkeş, hücumun provokasyon olduğunu kıymetlendirerek şu tabirleri kullandı:

‘Üzücü oldu bu bizim açımızdan zira Mansur Yavaş Beyefendi, Türkeş Bey’in de sevdiği kıymetli bir arkadaşımız. Kendisi şu anda çok başarılı bir hizmet yaparak halkın sevgisini kazanmış ve işiyle meşgul olan… Mutlakla şu anda siyasetle bir ilgisi yok. Artı bu vakıfla uzaktan yakından bir ilgisi yok.

İnsanların bir ortaya gelerek anma yapması güzel bir şey lakin organize bir çete üzere buraya saldırıp cehenneme çevirmek ve toplumda infiale sebep olmak büyük bir hatadır. Kolay bir şey değil bu. Şayet bu takipsiz bırakıldığı takdirde daha diğer şeyler olabilir. Sorumlular çok dikkatli olmaları gerekir. MHP de idaresi ve sayın lider bu mevzuyu bence önemseyip ele alması beklenmektedir. Kamuoyu da biz de bekliyoruz.’

‘Şükrediyoruz ki mevt olmadı’

Hakan Çelenk’in ‘Davetlilerden rahatsız olmuş olabilirler mi? Konuklar neye nazaran davet edildi?’ sorusuna cevap veren Türkeş şöyle konuştu:

‘Türkeş’e hürmeti sevgisi olanlar davet edildiler. Bu Türkiye üzerinde oynanan karanlık oyunun bir kesimi olarak ben değerlendiriyorum. Bunu yapan siyaset yerinden uzaklaştırarak, çatışma ortamına sürüklemeyi hedeflemektir. Zira Alparslan Türkeş ismi büyük isimdir. Bu vakfın amaç alınması olağan ki muhakkak bir hedefle buraya saldırılmıştır. Burada çatışma ortamı yaratmak amaçlanmıştır.

Şükrediyoruz ki vefat olmadı. Lakin orada ak saçlı belirli bir yaşa gelmiş büyüklere bayrakların çubuklarını çıkararak -uçlarında demir var o bayrakların- yaralamak… Alpaslan Türkeş ismi altındaki bu sivil toplum örgütünün içinde ülkücü olmadığını gösteriyor zati.

Hiçbir ülkücü bu türlü bir hücuma alet olmaz. Gerçek ülkücü, bu cins insanlık dışı davranışı sergilemez. Bu şu anda büyük ekonomik kahırlarla boğuşan milletimizin her şeyden sıkılmış boğulmuş bir vaziyetteyken ortama birlik beraberlik hoşluk yaymak gerekirken bu türlü kaygı yaymak herhalde bir provokasyon olduğu açıktır.’

‘İçişleri Bakanınının himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var’

Seval Türkeş, İsmail Saymaz’ın ‘Kılıçdaroğlu sizi ziyaret etti. Sanki Millet İttifakı’na bir sempatinizin olduğunun düşünülmesi mi bu türlü bir tabloya sebebiyet verdi?’ sorusuna ise şöyle karşılık verdi:

‘Sayın Bahçeli ebediyen bana uzaklıklı olup daima benden uzak durmaya çalıştı. Bana ve vakfa karşı bir endişe yaratıldı. Ben etkin siyasetin içinde değilim ancak bir sorumluluk taşıyoruz bu bahiste ister istemez. Mansur Yavaş Türkeş’in çok takdir ettiği son derece dürüst çalışkan bu memlekete çok yararı olacak olan bir arkadaşımız. Ben de Mansur Yavaş’ı destekledim, Ankara da Yavaş’tan son derece mutlu.

Kılıçdaroğlu’nun nezaket ziyaretinden sonra MHP’den hiç yakışmayan çok büyük hakaretler aldık biz. Konutumuza yazılar yazdılar. Bu yakışmaz. Hiçbir ülkücü Türkeş’e meskenine çocuklarına hakaret etmez. Demek ki burada öbür güçler, olaylar var. Bu karanlık güçlerin MHP’de yüklü olması halinde bu hiç hoş bir şey olmuyor.’

Türkeş, hücumla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu işaret ederek, ‘Bu akın İçişleri Bakanınının himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var. İçişleri Bakanı’nın yapılmış izlenimi oradaki tablodan çıkarılan bir sonuç. Sayın Bahçeli’nin bu MHP vilayet liderini anında vazifeden alması gerekirdi. Ve hala bu saldırıyı yapanlar hakkında hiçbir soruşturma başlatılmaması, yargıya başvurulmaması bunu gösteriyor’ sözlerini kullandı.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir