Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 5 0

Reddit, Platform İçin Yeni Özellikleri Tanıttı

Reddit, daima gelişim halinde ve platformu daha toplumsal ve çağdaş hale getiren yeni özellikler daima olarak kullanıma sunuluyor. Şirket, bu yılın başlarında Clubhouse gibisi ses odalarını tanıtmıştı. Şirket ayrıyeten, kullanıcıları bir profil fotoğrafı yahut avatar oluşturmaya da teşvik ediyor. Bunlar, yorumlar kısmında kullanıcı küçük fotoğraflarının görünür hale getirilmesiyle dikkat çekiyor. Bir vakitler anonimliğe odaklanan bir platform olan Reddit, yavaş yavaş daha açık bir platforma dönüşüyor.

Şirket yeni blog gönderisinde, Reddit’in daha canlı görünmesini sağlayacak yeni özellikler sunduğunu duyurdu. Bu değişiklikler, oylama ve yorum sayısı animasyonları, yazma ve okuma göstergeleri ve yeni bir yorum bildirimi olarak sıralanabiliyor.

Oylama ve Yorum Sayımı Animasyonları

Reddit’te oylar artık statik sayılar olmaktan çıkıyor. Şirket, bunu yansıtmak için yeni eklenen animasyonlar ile artan oy sayılarını gerçek vakitli olarak değiştiren bir özelliği kullanıma sundu. Bu değişiklik, hem gönderileri hem de yorumları etkileyecek. Böylece oylama sayıları artık daha net ve daha yanlışsız olacak halde tabir edilebilecek.

Yazma ve Okuma Göstergeleri

Reddit’e gelen bir öteki yeni özellik, iki yahut daha fazla kullanıcının bir gönderiye yorum yazdığını kullanıcılara gösteriyor. Lakin şimdi, yorum yapanların gerçek avatarları yerine rastgele avatarlar kullanılıyor. Bu nedenle değişikliğin, yazanların kimliklerini ortaya çıkarmaktan fazla, okuyuculara yorumların muhakkak sayıda kişi tarafından yazıldığını göstermeyi amaçladığını söylemek mümkün. Misal biçimde, beş yahut daha fazla kullanıcı bir gönderiyi okurken yeni eklenen bir gösterge de bu sayıyı anonim avatarlar aracılığıyla yansıtıyor.

Yeni Yorum Bildirimi

Reddit’e eklenen bir öteki özellik olan yeni yorum bildirimi, yorumlar kısmında kayan bir gösterge olarak nitelendirilebilir. Okunan rastgele bir gönderiye yeni yorumlar eklendiğinde, yeni bir özellik olan gösterge aracılığıyla yeni yorumlar vurgulanıyor. Kullanıcılar, ortaya çıkan bildirime tıkladığında, yorumlar en yenileri en üstte olacak formda sıralanıyor. Bu durum, canlı bir tartışmayı takip etmeyi de kolaylaştırmakta.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir