Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 4 0

Paris Hilton, NFT Platformu Origyn’in Yatırım Çeşidine Katıldı

Dünyaca ünlü yıldız Paris Hilton, İsviçre’nin kâr hedefi gütmeyen NFT projesi Origyn Foundation’da 20 milyon dolarlık bir finansman çeşidine katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hedge fon yöneticisi ve yatırımcı Bill Ackman da çeşide katılanlar ortasındaydı. Origyn’in bedelini 300 milyon dolara çıkaran kripto yatırım şirketi Polychain Capital da çeşitte yer aldı.

Origyn, Dfinity’nin İnternet Bilgisayar Projesi üzerinde çalışır ve akıllı telefon kullanıcılarının hem fizikî hem de dijital varlıkları doğrulamasını ve tokenize etmesini sağlamak için yapay zeka kullanır.

Yatırım çeşidinde toplanan para, gelecek yıl Origyn’in OGY tokeninin piyasaya sürülmesinden evvel araştırma ve geliştirmeyi finanse edecek. OGY, NFT sertifikalarını garanti ederek ve sahiplerinin platformun idaresine katılmalarını sağlayarak, platformun lokal hizmet tokeni olarak hizmet edecek.

Hilton, yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi;

“NFT’ler yenilik yapmanın, diğerlerini güçlendirmenin ve sanatkarların hayranlarıyla nasıl etkileşime girdiğinin sonlarını zorlamanın bir yolu. ORIGYN Vakfı’nın, modülü olmaktan gurur duyuyorum. Origyn, sanatkarların, yaratıcıların ve koleksiyonerlerin ellerine güç vererek bu sorumluluğu üstleniyor.”

Paris Hilton’un NFT Aşkı

Hilton’un NFT dalına girmesi birinci olarak geçen yıl, ünlü NFT müzayede meskeni Cryptograph aracılığıyla bir portreyi açık artırmaya çıkardığında başladı. Modül 40 ETH‘ye satıldı.

Satıştan elde edilen gelir, savunmasız insanları beslenme ve barındırma gereksinimlerini gideren üç hayır kurumuna gitti.

Bu yılın nisan ayında Hilton, Nifty Gateway’de “Planet Paris” isimli bir NFT koleksiyonu başlatmak için dizayncı Blake Kathryn ile iş birliği yaptı. NFT, bir milyon doların üzerinde kurul aldı.

Hilton geçen ay, Sotheby’s Metaverse’de küratörlüğünü yaptığı bir sanat koleksiyonunu paylaştı. Koleksiyon, NFT sanatkarları Maalavidaa, Serwah Attafuah ve Chelsea Evenstar’ın çalışmalarını içeriyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir