Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 9 0

Pandemi para takviyesiyle Lamborghini aldı!

Teksaslı bir adam, eşi gibisi görülmemiş bir olaya imza attı. Lamborghini satın almak ve başka lüks masraflarını gidermek için COVID-19 yardım fonlarını kullandığı ortaya çıktı. Bu durum muhakkak olunca Teksasılı adam Pazartesi günü dokuz yıldan fazla mahpus cezasına çarptırıldı.

Adalet Bakanlığı, mahkeme dokümanlarına atıfta bulunarak, Eylül ayında elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarını kabul eden 30 yaşındaki Lee Price III’ün müracaatlarını tahrif ederek 1,6 milyon dolarlık PPP kredi fonu aldığını söyledi. Mahkeme dokümanlarına nazaran Price, müracaatlarda evraklar sunulmadan evvel ölen bir kişinin ismini kullanıyormuş.

Pandemi para dayanağıyla Lamborghini aldı!

Mahkeme dokümanlarına nazaran, evraklarda bordro masrafları ve üç farklı işyerinde çalıştığı savları da yalanmış.

DOJ, Price’ın haksız çıkarların bir kısmını bir Lamborghini Urus, bir Ford F-350 kamyon ve bir Rolex saat satın almak için kullandığını söyledi. DOJ, yetkililerin sahtekarlıkla elde edilen parada 700.000 doların üzerinde para topladığını söyledi. Olay herkesin üzerinde şok tesiri yarattı. Beşerler pandemide işlerini kaybedip güç vakitler geçirirken dolandırıcılıkla Lamborghini alan adam ABD medyasında gündeme oturdu. Yalnızca pandemi yardım parasıyla bu kadarını başarabilmesi de farklı bir bahis. Olağanda alınan iş maaşlarından daha düşük ölçülerde verilen pandemi yardım parasıyla Lamborghini alınıyorsa olağan maaşla kim bilir nasıl dolandırıcılıklar ortaya çıkarırdı merak konusu.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir