Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 8 0

MediaTek Dimensity 7000 Temel Özellikleri Sızdırıldı

MediaTek, birkaç hafta evvel 4nm’lik sürece dayanan en son amiral gemisi işlemcisi Dimensity 9000 SoC‘nin tanıtımını yapmıştı. Şirket artık, amiral gemisi SoC’nin altında yer alan yeni bir bütçe yonga setinin duyurmaya hazırlanıyor üzere görünüyor.

DigitalChatStation tarafından Weibo’da paylaşılan ayrıntılar, MediaTek’in yaklaşan yonga seti Dimensity 7000’nin temel özelliklerini ortaya koyuyor. Sızıntıya nazaran, yeni MediaTek Dimensity 7000’in 5nm üretim sürecine sahip olduğu söyleniyor. Yonga seti, 2.75GHz suratında çalışan dört Cortex A78 çekirdeği ve 2GHz suratında çalışan dört Cortex A55 çekirdeği barındırıyor. İşlemci ayrıyeten, Mali-G510 MC6 GPU’ya sahip olacak. Mali-G510, realme X7, Poco M4 Pro ve daha fazla telefonda bulunan Mali G57’nin halefi olarak nitelendirilebilir. Yeni GPU’nun, eskisine kıyasla performansı %100 artırdığı ve %22 daha fazla güç verimliliği sağladığı argüman ediliyor.


MediaTek Dimensity Yonga Seti

Birinci sızıntılara nazaran, MediaTek Dimensity 7000 işlemci daha çok fiyat-performans aygıtlarında kullanılacak. Lakin işlemci, Dimensity serisinin tüm işlemcileri üzere 5G özellikli bir SoC olma özelliğine sahip olacak. Bununla birlikte, yakın tarihli bir sızıntıda yer alan bilgiler, yaklaşmakta olan Redmi K50 serisinin yahut yakında çıkacak rastgele bir Redmi telefonunun Dimensity 7000 SoC’ye sahip olacağını sav ediyor.

Son olarak şirketin, Dimensity 9000’i resmi olarak başlatmak için 16 Aralık’ta Çin’de bir aktiflik düzenlediğini ve bu aktiflik sırasında Dimensity 7000 SoC’nin de tanıtımının yapılabileceğini belirtelim.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir