Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 13 0

İstanbul Kültür Üniversitesi’ne siber saldırı!

Son vakitlerde arkası arkasına siber atak haberleri geliyor. En son yaşanan büyük YemekSepeti hacklenmesinden sonra bir haber de İstanbul Kültür Üniversitesi’nden geldi. Üniversiteye siber atak yapıldığı bildirildi. Buna nazaran öğrencilerin ferdî bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı.

Şahsî Dataları Muhafaza Kurumu, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin ihlal bildirimini paylaştı. Yapılan atak sonucunda 15 bin 967 öğrencinin bilgilerinin ele geçirilmiş. Bu bilgiler görünüşe nazaran kimlik bilgileri ve öğrenci bilgilerinden oluşuyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi’ne siber saldırı!

İnternette güvenlik her ne kadar daha değerli gelse de ve tedbirler alınsa da görünüşe nazaran sunduğumuz hiç bir bilgi inançta değil. Ne kadar güzel sistemler kurulursa kurulsun saldırganlar bir açık bulmanın yollarını her vakit buluyor üzere görünüyor. Kimlik tanıma sistemleri dahi artık kâfi gelmemeye başladı. Uzmanlar bu mevzuyla ilgili uyarıyor olsa da ne yazık ki hiç bir tedbir kâfi gelemiyor. Geçtiğimiz günlerde YemekSepeti’nde meydana gelen büyük hacklenme olayı da toplumsal medyanın gündemine oturmuştu. Bugünse T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından üniversiteye gerçekleştirilen siber atak ortaya çıktı.

Üniversite öğrencilerin bir birçoklarının ferdî bilgileri çalındı. Yapılan bildirime nazaran T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi’ne yapılan akın sonucunda öğrenci bilgilerinin yer aldığı liste saldırganlar tarafından ele geçirildi. Öğrencilerin T.C. kimlik numarası, Doğum tarihi, Uyruk, Cinsiyet, Telefon numarası, Kurum e-posta adresleri, Ödeme durumu, Öğrenci ismi soyadı, Öğrenci danışman ismi soyadı, YÖK burs oranı bilgileri üzere bilgiler ele geçirildi.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir