Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 12 0

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Devletin Kurumlarına Randevusuz Gidemeyeceksin’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜİK’e alınmayan CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na ‘Devlet kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralara rastgele gidemezsin, gidemeyeceksin de’ dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt’te Zarova Köprüsü, Şirvan Barajı ve HES, Lineer Metal Çinko Üretim Tesisi ile imali tamamlanan öteki projelerin açılış merasiminde konuştu. Erdoğan şunları kaydetti:

‘Tekrar Siirt’te olmaktan memnuniyet duyuyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin. Maşallah Siirt bu ne hal bu türlü… Siirt bu ne coşku bu türlü… Bu kentin hısmı olmakla iftihar etmeyi sürdüreceğim. Hayatımın kıymetli noktalarında Siirt bana eşlik etti. 

 Siirt’te okuduğum bir şiir sebebiyle mahpusa atılarak siyasi hayatımı sona erdirmek istediler. Sonra bin bir çaba ile yine döndüğünüz ülke ve millete hizmet yolunda başlangıcı tekrar Siirt’te yaptık. Yiğit düştüğü yerden kalkar… Bu kelamı hayata geçiren Siirt demokrasi ve kalkınma çabamızda de daima yanımızda oldu. Biz de Siirt’in gelişme için ne gerekirse yaptık. Bugün de elimiz boş gelmedik. Şehrimize kazandırdığımız toplam yatırım bedeli 2,5 milyonu geçen 75 kalem eser ve hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz.

“Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil”

Milletimiz AK Parti’yi iktidara getirdiğinden bizden asırlık pürüzleri aşmamızı bekledi. Allah’ın yardımı ve sizlerin dayanağıyla bu pürüzlerin üstesinden geldik. Sevgili gençler maalesef ana muhalefetin başında bir zat var. Bu zat Merkez Bankası’ndan randevu istiyor. Merkez Bankası ona nazaran bağımsız değil ya… Merkez Bankası bu beyefendiye randevu veriyor. Gidiyor Merkez Bankası’ndan brifing alıp dışarı çıkıp aleyhine konuşmaya başlıyor. Hani bağımsız değildi bak sana randevu verdiler. 

Bunlarda edep adap yok. TÜİK randevu almadan oraya da gitmek istedi. Ve TÜİK de buna randevu vermedi. Gittiler istatistik kurumunun önünde bir genel lider orada şov yapıyor. İnsan utanır utanır, bir insan davet edilmediği yere gidemez. Devletin bu kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralar önemli kurumlardır. Senin üzere ciddiyetsiz değil. N’oldu? Randevu vermediler… 

Randevusuz olarak kapıda şov yaptı. Bak Bay Kemal devletin kurumlarına bu türlü randevusuz gidilemeyeceğini öğren. Bunları bileceksin. Sen terör örgütleriyle omuz omuza gidebilirsin, onlara randevusuz da gidebilirsin lakin devletin kurumları ciddidir. Buralara rastgele gidemezsin, gidemeyeceksin de… Devletin kurumları yapmaları gereken açıklamaları yapıyor. ‘

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir