Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 12 0

Altın ve Dolar Piyasasında Son Durum Ne? 24 Kasım 2021

Altın ve dolar piyasasının istikameti yatırımcısı tarafından merak ediliyor. Pazartesi günü ABD Lideri Joe Biden’ın Fed Lideri Jerome Powell’ı tekrar aday göstereceğini açıklamasıyla düşen ons altın, Powell’ın yine atanmasının akabinde toparlanma eğilimine girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dün 1782 dolara kadar gerileyen ons altın bu sabah 1896 dolar düzeyine kadar yükseldi. Ons altında gün içerisinde en düşük 1789 dolar, en yüksek ise 1796 dolar düzeyleri görüldü. Saat 11.00 prestijiyle ons altın 1792 dolar düzeyinde bulunuyor.

Altın dolar fiyatları

Gram Altın Rekor Düzeylerde

Dolar kurundaki yükselişle birlikte yükselen gram altın, sabah saatler 11.00’ı gösterdiğinde 749 liradan rekor bir süreçle kıymet gördü. Gram altında gün içerisinde en düşük 731 lira, en yüksek ise 759 lira düzeyleri görüldü.

Günün tıpkı saatlerinde çeyrek altın alış fiyatı 1197 liradan ve satış fiyatı 1239 liradan bedel gördü.

“Döviz piyasalarında gerçekçi olmayan fiyat oluşumları gözlemlendi”

Dün akşam döviz kurlarındaki çok oynaklığa ait açıklama yapan Merkez Bankası, uygulanmakta olan dalgalı kur rejimi altında kur düzeyine ait bir taahhüdü olmadığını belirterek döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve iktisadi temellerden büsbütün uzak, sıhhatsiz fiyat oluşumları gözlemlediğini bildirdi.

Dün 13,50 lirayı gören dolar, akşam saatlerinde 13 liranın altında seyir izledi. Bu sabah saatler 11.00’ı gösterdiğinde 12,97 lira civarında süreç gördü. Birebir saatlerde euro ise 14,60 liradan kıymet gördü.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir