Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Buraya Reklam Verebilirsiniz. !!!
Genel 12 0

2022 Toyota Corolla Cross resmen çıkış yaptı! İşte tasarımı ve özellikleri!

Yeni Toyota Corolla Cross‘un Avrupa’da satışa çıkacağı ve İngiltere teslimatlarının önümüzdeki sonbaharda başlayacağı doğrulandı. Önümüzdeki yıldan itibaren İngiltere’de satışa çıkarak, C-HR ve RAV4 ortasında yer alacak olan model, etkin ailelere yönelik orta uzunluk bir SUV olarak yerini alacak.

Hibrit sistem ile daha güçlü ve daha hafif lityum iyon pillere sahip olarak Avrupa’da satışa sunulacak olan model, geçen yıl piyasaya sürülen ABD pazarı versiyonuyla neredeyse tıpkı, fakat bugün tanıtılan araba, eşsiz bir far ve art lamba kümesi tasarımı, çift yamuk ön ızgara ve farklılaşma aracı olarak geniş kanatlara sahip.

Önden çekişli formda, toplam 196 beygir güç yakalayan ve 8.1 saniyede 100 km/sa sürate ulaşan model, dört silindirli, 2.0 litre akaryakıtlı ve elektrikli motor kullanıyor.

Aracın bir de dört tekerlekten çekişli versiyonu bulunuyor. Bu modelin art aksında ise ek bir elektrik motor desteği yer alıyor. Bu sayede 43 beygir gücüne kadar bir artış yakalayabilmeniz mümkün. Lakin ancak Toyota şimdi performans sayılarını resmi olarak doğrulamış değil.

Geliştirilmiş verimlilik, azaltılmış sürtünme, geliştirilmiş yağlama ve yükseltilmiş bir motor ile elde edilir. En yeni lityum iyon pilleri kullanan pil grubu ise eskisinden daha güçlü ve %40 daha hafif. Toyota, sürülebilirliğine atıfta bulunarak , sistemin hızlanma altında daha doğrusal ve denetim edilebilir olduğunu, araç suratının ise “daha sezgisel ve doğal bir sürüş tecrübesi sağlamak” için motor bölümleriyle daha düzgün eşleştiğini sav ediyor.

Model, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto irtibatına sahip yeni 12,3 inç dijital kokpit ve 10,5 inç dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi dahil olmak üzere Avrupa’ya has bir gösterge paneli nizamına sahip.

Birebir vakitte, düşük süratlerde hızlanmayı yavaşlatan bir çarpışma öncesi sistemi ve giriş trafik yardımı üzere bir dizi şoför yardım sistemi sunan üreticinin en yeni Toyota Safety Sense paketine de sahip. Kablosuz güncellemeler, mevcut fonksiyonları aktüel tutacak ve arabanın ömrü boyunca yenilerini ekleyecektir.

2022 Toyota Corolla Cross‘un Avrupa’daki Toyota bayilerine ne vakit geleceği şimdi resmi olarak açıklanmış değil. Bununla birlikte, araba üreticisi fiyatlandırma konusunda şimdi resmi bir bilgi paylaşmış da değil.

Dilerseniz artık de 2022 Toyota Corolla Cross‘un dizaynını yansıtan görsellere göz atalım.

Yeni Toyota Corolla Cross‘un Avrupa’da satışa çıkacağı ve İngiltere teslimatlarının önümüzdeki sonbaharda başlayacağı doğrulandı.

Önümüzdeki yıldan itibaren İngiltere’de satışa çıkarak, C-HR ve RAV4 ortasında yer alacak olan model, etkin ailelere yönelik orta uzunluk bir SUV olarak yerini alacak.

Hibrit sistem ile daha güçlü ve daha hafif lityum iyon pillere sahip olarak Avrupa’da satışa sunulacak olan model, geçen yıl piyasaya sürülen ABD pazarı versiyonuyla neredeyse birebir, fakat bugün tanıtılan araba, eşsiz bir far ve art lamba kümesi tasarımı, çift yamuk ön ızgara ve farklılaşma aracı olarak geniş kanatlara sahip.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir